ULUSLARARASI PROGRAMLAR

İşbirliği içinde olduğumuz kurumlar tarafından dönem içinde ya da yaz tatili sırasında düzenlenen 1 – 2 haftalık çalıştaylara katılarak hem belli bir konuda bilginizi arttırabilir hem de uluslararası deneyim kazanabilirsiniz. Bazı programlar sınırlı sayıda burs ile desteklenmektedir.

Avrupa Birliği Eğitim ve Kültür programı olan Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği ile lisans, Yüksek Lisans ya da Doktora eğitiminizin bir ya da iki dönemini anlaşmalı üniversitelerimizde geçirebilir, Erasmus döneminiz süresince aylık maddi destek alabilirsiniz. Dönüşünüzde başarılı olduğunuz dersler ve notlar transkriptinize işlenir ve ders yükünüzden düşülür.

Erasmus Staj Hareketliliği ile Avrupa’da bir işletme, araştırma merkezi ya da yükseköğretim kurumunda 2-12 ay arası staj yapabilirsiniz. Staj yapılacak kurumlar ikili anlaşmalardan bağımsızdır ancak staj programı öğrencinin mesleğine yönelik becerilerini geliştirmesini hedefler. Staj süresince aylık maddi destek alabilir, dönüşünüzde stajınızı zorunlu staj yerine saydırabilirsiniz.

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversitelerle imzalanan değişim anlaşmaları kapsamında eğitiminizin bir ya da iki dönemini yurt dışında geçirmek ister misiniz?
Amerika, Meksika, Avustralya ve Güney Kore’deki anlaşmalarımıza göz atın.

ULUSLARARASI YAZ OKULLARI

Erasmus anlaşmalarımız kapsamında Akademik ve İdari Personel maddi destek alarak Ders verme ya da Eğitim Alma faaliyetine katılabilir. Erasmus dışı İkili Anlaşmalarımız ile öğretim üyelerine kısa süreli değişim fırsatı da sunulmaktadır.